שאלות ותשובות

 
שאלה: איך עובדים  שירותי הדקה ה-90?
תשובה: חברת הדקה ה-90 הינה סוכנות נסיעות, כהגדרתה בחוק שירותי תיירות. החברה מזמינה עבור לקוחותיה  שירותים, שמסופקים על ידי סיטונאי תיירות, לרבות מלונות, חברות תעופה והשכרה רכב וכן שירותי חנייה (להלן: "הספק/ים"), בכפוף לזמינותם ובהתאם למידע הנמסר מהספק. כל השירותים המוזמנים על ידי הלקוח, לרבות המלון המוזמן, הם בגדר בקשה בלבד, עד לקבלת אישור טלפוני מהדקה ה-90. האחריות הבלעדית לביצוע השירותים, בפועל, היא על הספק בלבד.
 
שאלה: האם הזמנות דרך האתר יותר זולות?
תשובה: כן, הזמנות דרך האתר זולות יותר מאשר באמצעות המוקד הטלפוני.
 
שאלה: האם בטוח להזמין דרך האתר?
תשובה: כן , הרכישה באתר נעשית בצורה מאובטחת (SSL) המצפינה נתונים שנשלחים בין המחשב שלך לבין אתר האינטרנט של הדקה ה-90. 
שיטת אבטחה זו היא הנפוצה בכל האתרים המובילים בעולם, ומתבצעות בה באופן שוטף מיליוני רכישות באינטרנט.
 
שאלה: האם אישור המלון הוא מיידי, מרגע ביצוע ההזמנה?
תשובה: המלון לא מאושר כל עוד לא התקבל עליו אישור סופי מהספק.
 
שאלה: במידה ולא התקבל אישור המלון, אזי...
תשובה: יוצעו ללקוח אלטרנטיבות נוספות, ברמה שונה או דומה ותיתכן תוספת תשלום. אם הלקוח לא מעוניין לאשר את האלטרנטיבה, ניתן לבטל את ההזמנה כולה, מבלי שתחול על הלקוח חובת תשלום דמי ביטול, כאמור בתנאי האתר, ולקבל זיכוי מלא. הזיכוי האמור יבוצע באופן המפורט בהסכם ההזמנה.
 
שאלה: מה הנוהל לגבי ביטול חופשה.
תשובה: דמי ביטול על הזמנה קיימת תחוייב עפ"י חוק הגנת הצרכן כמופרט בתנאים והגבלות האחריות המפורטים באתר הדקה ה90.
 
שאלה: יש לי תעודת מעבר, האם אני צריך ויזה (אשרת כניסה)?
תשובה: נוסעים המחזיקים בתעודת מעבר ישראלית חייבים להצטייד באשרת כניסה לכל מדינה אליה הם מתכוונים לנסוע. אין אפשרות לקנות כרטיס מבלי לדאוג לאשרת הכניסה לפני הקנייה. נוסעים המחזיקים בדרכון נוסף ( אזרחות נוספת מלבד הישראלית ) יכולים לעיתים להכנס למדינה אליה הם מתכננים לנסוע באמצעות האזרחות והדרכון הנוסף. במקרים מסוג זה יש לבדוק עם סוכן הנסיעות באיזה דרכון מדובר והאם הוא לא צריך באשרת כניסה. בכל מקרה, נוסע המחזיק בתעודת מעבר ישראלית יהיה חייב לצאת מהארץ בעזרתה לדאוג לאשרת כניסה למדינה אליה הוא מתכוון לנסוע. 
 
שאלה: האם אפשר לאשר הזמנה באמצעות המייל?
תשובה: לקוחות המבצעים הזמנות באמצעות סוכן במוקד ההזמנות של הדקה ה90, יכולים לאשר הזמנה באתר הדקה ה90 באמצעות חתימה אלקטרונית באתר או ע"י שליחת פקס חתום של הסכם ההזמנה. לקוחות המבצעים הזמנות באמצעות האתר של הדקה ה90 חותמים ישירות, ע"י אישור ההזמנה, בחתימה אלקטרונית ואין צורך נוסף מצידם בהעברת הסכם ההזמנה חתום לדקה ה90 באמצעות הפקס. לא ניתן לאשר את ההזמנות באמצעות המייל.
 
שאלה: מתי שעות קבלת קבלת החדרים והחזרתם?
תשובה: שעת קבלת החדרים 15:00 והחזרתם 12:00 כמקובל בנהלי בתי המלון.
 
שאלה: במידה ושעות ההמראה והנחיתה אינן סמוכות לשעות קבלת החדרים, האם ניתן לקבל את החדרים או לחילופין לפנותם בהתאם?
תשובה: לא, הנהלת המלון מחליטה לשיקולה האם לאפשר לקבל את החדרים בשעה שאיננה תואמת את השעה הסטנדרטית לקבלת או עזיבת החדרים. במידה ולא תינתן אפשרות כזו יהיה  ניתן לשים את המזוודות בחדר לאיכסון.
 
שאלה: האם זמני טיסות עלולים להשתנות?
תשובה: זמני טיסות שכר עלולים להשתנות, בהתאם לשיקולים והחלטות של חברת התעופה.
 
שאלה: האם יש צורך לאשר את הטיסה בחזור, וכיצד?
תשובה: באחריות הלקוח לאשר את הטיסה בחזור. על גבי הכרטיס קיים מספר טלפון המאפשר את אישור הטיסה מול חברת התעופה. לעיתים יש מענה קולי המוסר את שעות ההמראה ולעיתים יש מענה אנושי שמוסר את הזמנים ומאשר את הטיסה חזור.
 
שאלה: מתי נעשה חיוב בהזמנה?
תשובה: החיוב מתבצע בעת אישור ההזמנה ע"י הלקוח. רק מרגע החיוב מתבצעת ההזמנה בפועל. 
 
שאלה: האם יש אפשרות לעזיבה מאוחרת בשבת / מוצ"ש?
תשובה:  שעת עזיבת חדרים בשבת עפ"י רוב היא 12:00 או 14:00, משתנה ממלון למלון. בקשות לעזיבה מאוחרת ניתן לאשר רק מול הקבלה במלון. מלונות מאשרים עזיבה מאוחרת ע"י תשלום נוסף במידת האפשר.
 
שאלה: מהן שעות קבלת חדרים / שעות עזיבת חדרים. (כולל שבת)
תשובה: שעת הכניסה לחדרים היא על-פי רוב בשעה 16:00 והפינוי הוא עד השעה 11:00. אם הגעתם למלון לפני הזמן חשוב שתרשמו בקבלה. במידה ויהיו חדרים פנויים מוקדם יותר, תוכלו לבצע צ'ק אין מוקדם יותר.
 
שאלה: האם ההזמנה מאושרת באופן סופי?
תשובה: זמינות חדרים נבדקת מול המלון ע"י הסוכן ומאושרת עקרונית בעת ביצוע ההזמנה, למעט הזמנה המתבצעת דרך מחלקת ONLINE שבה צריך להמתין לאישור ע"י מחלקת ONLINE.
 
שאלה: מה מדיניות הביטולים של הזמנות קיימות?
תשובה: דמי ביטול על הזמנה קיימת יחוייבו עפ"י חוק הגנת הצרכן כמפורט בתנאים והגבלות האחריות המפורטים באתר של הדקה ה-90.
 
שאלה:  האם יש התייחסות לימי הולדת / ימי נישואין וכד'...?
תשובה: חברת הדקה ה-90 מציינת כל אירוע שלקוח ציין בעת ביצוע ההזמנה. האירועים מועברים בגדר בקשה לטיפול המלון.
 
שאלה: האם יש התייחסות לבקשות כמו : חדרים צמודים, קומה נמוכה / גבוהה,  חדר פונה לים/בריכה?
תשובה:  בקשות מסוג זה מצויינות בהזמנת הלקוח והן בגדר בקשה ובאחריות המלון.
 
שאלה: מתי על הלקוח להתייצב להזמנה לטיסה פנים ארצית?
תשובה: באחריות הלקוח להתייצב כשעה לפני מועד ההמראה מצויד בת.ז. בטרמינל 1 בנתב"ג או בשדה התעופה בשדה דב לפי היעד שהוזמן על-ידו.
 
שאלה: מהי המדיניות של הדקה ה-90 וחברות התעופה כאשר לקוח אינו מספיק להתייצב לטיסה שהזמין?
תשובה: לקוח שמאחר לטיסה יחוייב עבור הטיסה במלואה ויהיה ברשימת ההמתנה לטיסה הבאה. הדבר עלול להיות כרוך בתשלום נוסף.
 
שאלה: האם יש לכם את הזכות להחליף לי מלון באמצע לאחר שביצעתי ההזמנה?
תשובה: המטרה של הדקה ה90 היא לנסות ולאשר כל הזמנה שבוצעה ע"י הלקוח בדיוק כפי שביקש להזמין, אך חשוב לזכור כי שוק התיירות הינו שוק דינמי ומשתנה מרגע לרגע, ולא ניתן לדעת בכל רגע נתון, בכל תאריך מבוקש ולכל יעד אם יש או אין אישור למלון המבוקש בזמן אמת. על כן הדקה ה90 מודיעה ואף מחתימה את לקוחותיה שהמלונות המוזמנים הינם על גדר בקשה עד לקבלת אישור מחברתינו. אישור זה מותנה בקבלת האישור מהמלון לדקה ה90. במידה והמלון המבוקש מודיע לדקה ה90 כי הינו מלא בתאריך המבוקש ולא ניתן לאשר חדר, הדקה ה90 תציע מלון חלופי ללקוח. בדר"כ המלון החלופי יהיה באותה רמה אך לאו דווקא באותו מחיר. מלונות באותה הרמה לעיתים מבקשים מחירים שונים לאישור חדר. אין זה אומר בהכרח כי המלון החלופי יהיה יקר יותר מהמלון המקורי, לעיתים מלון חלופי יכול להיות זול יותר או באותו מחיר של ההזמנה המקורית.
דבר נוסף שלעיתים יכול לקרות הינו רישום יתר. כנהוג בשוק התיירות לעיתים מלונות עושים רישום יתר של חדרים וכאשר הרישום היתר מתממש, יתכן ויודיעו לדקה ה90 כי יש להעביר את הלקוח למלון חלופי גם אם קיבל אישור על ההזמנה המקורית. הדבר אינו תלוי או בידיעתה של הדקה ה90. בדר"כ המלון החלופי שהמלון מציע מדורג באותה רמה אך לעיתים טוב יותר מהמלון המקורי.
בכל מקרה, אין כל אסטרטגיה בדקה ה90 להחליף ללקוחות בתי מלון אותם הם מבקשים לאשר. שינויי המלון נובעים מאי קבלת אישור על אותו מלון שהלקוח מבקש להזמין ובניסיון לשרת ולעזור לו לממש את החופשה המבוקשת, הדקה ה90 מציעה חלופות ללקוח. כמובן שהלקוח לא חייב להסכים לחלופות אלו ויכול לסגת מהעסקה ולקבל את כל כספו בחזרה במידה ולא ירצה את החלופה המוצעת.
 
שאלה: מה קורה במידה וטיסה מתבטלת כתוצאה מכח עליון?
תשובה: במידה והלקוח רכש טיסות בלבד והטיסות מתבטלות בעקבות כח עליון, ברוב המקרים חברות התעופה מזכות את הלקוחות בכל הסכום בעבור ביטול הטיסות. במקרים מסויימים יתכן וחברות התעופה ידחו את הטיסת למועד אחר (בדר"כ יום למחרת - כמובן במידת האפשר) ואז לא יהיה זיכוי על הטיסות.
במידה והלקוח רכש חבילה הכוללת גם מלון ונבצר מהלקוח להגיע למלון עקב ביטול הטיסות, קיימת אפשרות שהמלון יגבה דמי ביטול בעבור אי הגעת הלקוח למלון גם אם מדובר בכח עליון שמנע מהלקוח להגיע למלון בעקבות ביטול הטיסות.
בכל מקרה, כל החזר שמגיע לדקה ה90 מחברות התעופה ובתי המלון, חברת הדקה ה90 מזכה את לקוחותיה בכל הסכום המוחזר לה מחברות התעופה ובתי המלון, מבלי לגבות דמי ביטול לדקה ה90.
במידה והטיסה התבטלה כאשר הלקוח צריך לחזור לארץ, חברות התעופה והדקה ה90 יכולים לנסות ולעזור ללקוחות להשיג טיסה חלופית כאשר זו מתאפשרת אך לעיתים בעבור טיסות אלו תגבה תוספת תשלום. כמובן שכל לילה נוסף בבתי המלון, בית המלון ידרוש בעבורו תשלום ולא יהיה החזר על תשלום זה מאף גורם.
 
שאלה: טוס וסע - האם הרכב כולל את כל הביטוחים?
תשובה: בטוס וסע ישנם מספר ספקי רכב עימם אנחנו עובדים. יש לבדוק בנושא ביטוחי הרכב כל מקרה לגופו. לא קיימת תשובה חד משמעית המאשרת בצורה גורפת את כל הביטוחים הקיימים.
בנוסף קיימת אפשרות להוסיף תוספת להזמנה כגון: מערכת ניווט לווינית לרכב, כסא לתינוק, גגון לציוד סקי וכו'.
 
 
שאלה: האם אפשר לקבל זיכוי על הזמנה שלא יכולתי לטוס?
תשובה: ישנם מקרים בהם אפשר לקבל זיכוי בעבור חלק מהסכום ששולם בעבור טיסות. הדבר תלוי בכמה גורמים: האם מדובר בטיסה סדירה או בטיסת שכר ואם חברת התעופה או הספק שדרכו הוזמנה הטיסה מזכה את הדקה ה90 בעבור אי התייצבות לטיסה. מצד שני, בהרבה מקרים חברת התעופה או הספק אינם מזכים בעבור טיסה שלא נוצלה ולכן לא יהיה החזר כספי ללקוח עקב אי התייצבות, תהיה הסיבה אשר תהיה.
במידה ואי התייצבות לטיסה נגרמה עקב מקרה רפואי (אישפוז) ובמידה וללקוח יש ביטוח נסיעות, לעיתים פוליסת הביטוח יכולה לכסות ביטול נסיעה וקבלת החזר כספי.
בכל הנוגע לביטול הזמנה לפני הנסיעה, הדקה ה90 עובדת על פי חוק הגנת הצרכן ומזכה לקוחות שביטלו הזמנות על פיו. נוהל דמי הביטול כתוב בטופס ההזמנה של הלקוח בעת ביצוע ההזמנה.
 
שאלה: איך מוציאים ויזה לארה"ב?
תשובה: אשרת כניסה לארה"ב יש להנפיק מאמצעות שגרירות ארה"ב בלבד. יש למלא טפסים הנמצאים באתר השגרירות ובנוסף יש לקבוע ראיון בשגרירות.
 
שאלה: איך מוסיפים עוד אדם לדיל שהזמנתי?
תשובה: על מנת להוסיף אדם להזמנה קיימת, יש לפנות לשירות הלקוחות של הדקה ה90. שירות הלקוחות יבדוק את זמינות המקום והמחיר להוספת נוסע נוסף. לאחר שפרטים אלו יעברו ללקוח ויהיו מקובלים עליו, יהיה על הלקוח לשלוח פקס אל שירות הלקוחות, המבקש להוסיף אדם נוסף, אישור תוספת המחיר ושם הלקוח המתווסף. לאחר קבלת פקס זה על ידי שירות הלקוחות, המקום הנוסף יוזמן. הוספת אדם נוסף איננה באישור מיידי, אלא המקום יאושר על ידי הספקים וחברות התעופה איתם הדקה ה90 עובדת על פי זמינות המקומות.
 
שאלה: האם אני צריך להגיע למלון עם כרטיס האשראי שאיתו הזמנתי או תעודת זהות של בעל כרטיס האשראי? 
תשובה: מידה והזמנת מבצע הקשור בשיתוף עם חברת כרטיסי אשראי, יש להציג את כרטיס האשראי של אותה חברת כרטיסי אשראי במלון.
במידה ולא הזמנת מבצע או חבילה הקשורים לכרטיס האשראי אין צורך להביא את כרטיס האשראי הספציפי איתו ביצעת את ההזמנה, אך יש צורך להצטייד בכרטיס אשראי, כיון שלעיתים בתי מלון לוקחים כרטיס אשראי לביטחון ללא חיוב.
בכל מקרה יש להביא ולהציג תעודת זהות של הלקוח הרשום במלון.
 
 
שאלה: במידה והגעתי למלון בחו"ל ואינני מרוצה ממנו, מה עושים?
תשובה: כאשר לקוחות מגיעים למלון בחו"ל ואינם מרוצים ממנו, יש לפנות לדקה ה90, או לספק המקומי ( במקרים שיש כאלו), ולהבהיר ממה נובע חוסר שביעות הרצון מהמלון. הדקה ה90 תעשה כמיטב יכולתה לתקן ולשפר את תחושת הלקוחות. במידה והבעיה לא נפתרה, ישנן כמה דרכי פעולה, כגון: שינוי מלון. עם זאת, מחובתנו להבהיר, כי ברגע חתימת הלקוח על ההסכם עם הדקה ה90, מתחייב המזמין ו/או הנוסע בפועל כי בכל מקרה בו יבקש לבצע שינוי במלון בו הוא שוהה מכל סיבה שהיא, יהא המזמין ו/או הנוסע מחוייב לשלם לחברת הדקה ה90 דמי ביטול. ידוע כי דמי הביטול משתנים מספק לספק ומיעד ליעד. לעיתים היקף דמי הביטול מגיע לעלות של לילה במלון, ולעיתים דמי הביטול מלאים.
 
 
שאלה: קיבלתי מייל עם e-ticket, האם זה כרטיס הטיסה שלי?
תשובה: כן. יש להדפיס 2 העתקים של המייל ולהגיע איתם לשדה התעופה.
 
שאלה: עד כמה חשוב איות שמות הנוסעים בהתאם לדרכון?
תשובה: בטיסת סדירות, איות נכון ומדוייק באופן מוחלט חשוב מאוד, כיון שחברות התעופה הסדירות לא נותנות לשנות שמות בהזמנה לאחר ביצוע ההזמנה, גם אם מדובר באות אחת בלבד.
בטיסות שכר, האיות המדוייק חשוב אף הוא בצורה מוחלטת, אך יש חברות תעופה שמאפשרות לשנות שם בהזמנה, לעיתים הדבר כרוך בתשלום ולעיתים ללא תשלום, תלוי בחברת התעופה.
 
שאלה: האם אפשר לשלם במזומן?
תשובה: כן באופן עקרוני יש אפשרות לתשלום במזומן במישרדנו, יש צורך לציין בעת ביצוע ההזמנה כי כרטיס האשראי הוא לביטחון והתשלום יעשה במשרד בתיאום עם הסוכן המטפל בהזמנתך.
 
שאלה: רכשתי כרטיס באמצעותכם ואני נמצא כעת בחו"ל ומבקש לבצע שינוי למי עליי לפנות?
תשובה: בטיסות צ'רטר אנא פנה  למחלקת שירות לקוחות במספר *9090.
בטיסות סדירות שלח מייל בציון מס' ההזמנה שלך ומירב הפרטים ומהות השינוי המבוקש. לכתובת:iata@daka90.co.il.
 
שאלה: קיבלתי תדפיס במייל ואני לא בטוח שזה כרטיס הטיסה שלי
תשובה: אם על המסמך שקבלת במייל מצויין electronic ticket זהו כרטיס הטיסה, יש להדפיסו ולקחת את התדפיס לנמל התעופה.
 
שאלה: היכן אני מקבל את החומר להזמנה שביצעתי באתר/בהזמנה טלפונית?
תשובה: כרטיסי הטיסה שוברי אכסון, רכב וביטוח יישלחו לדואר אלקטרוני או לפקס שמסרתם בעת ביצוע ההזמנה, עד יום לפני הטיסה המתוכנן, יש להדפיסם לפני הגעתכם לנמל התעופה.
הדפסת עותק בנתב"ג  תהייה כרוכה בדמי שירות של 50 ש"ח להזמנה.
 
שאלה: האם אני צריך להגיע להפלגה עם שובר השייט?
תשובה: רצוי אך לא חובה, ניתן להגיע עם דרכון בתוקף ומספר הזמנה פנימי שאותו נותן נציג השירות.
 
שאלה: בהזמנת חדר לשלישיה, או לרביעייה בבית מלון בחו"ל - האם החדר גדול יותר?
תשובה: במקרה של הזמנת חדר לשלושה ו/ארבעה-בתי מלון רבים נוהגים להכניס מיטה שלישית ו/או רביעית לחדר זוגי, לעיתים  המיטה הנוספת הינה ספה נפתחת ו/או מיטה מתקפלת.
 
שאלה: במידה של שינוי בטיסה צרטר איזה פיצוי אקבל?
תשובה: במידה וכתוצאה משינויים בזמני הטיסות, ייגרמו לנוסע הפסד/תוספת לינה במלון המוזמן, לא תישא החברה  בהפסד/תוספת שלום ששולם ע"י הנוסע. כמו כן ,במידה  וכתוצאה מאיחורים בטיסות, ייגרם לנוסע הפסד ארוחות במלון המוזמן, לא תישא חברת הדקה ה-90 בעלות הפסד הארוחות.
 
שאלה: ברגע שיש אישור על המלון האם יש אפשרות לשינוי מלון?
תשובה: במקרה של רישום יתר, לספק הזכות להעברה למלון חלופי ברמה דומה, או גבוהה יותר בתוספת תשלום.
 
שאלה: האם יידרש תשלום נוסף על מתקני המלון במידה והזמנתי היא על בסיס "הכל כלול"?
תשובה: מתקני המלון פעילים עפ"י שיקולי המלון  בלבד בהתאם לעונת התיירות.
בחלק מבתי המלון נדרשות תוספת בגין שירותים שמציע המלון לרבות
ארוחות, משקאות, מיני בר, חדר כושר, שירותי ספא, ספורט ימי וכו',החרגה זו מתייחסת גם להזמנות על בסיס "הכל כלול".
 
שאלה: תוך כמה זמן מתבצע זיכוי במידה והזמנתי בוטלה?
תשובה: במידה והלקוח שילם מזומן, הכסף יוחזר לו בצק, גם אם שילם בדולרים - הכסף יוחזר בתוך 14 ימי עסקים.
במידה והתשלום נעשה באמצעות כרטיס אשראי, הדקה ה-90 תזין במערכותיה, בתוך 4 ימי עסקים מיום קבלת הודעת הביטול, ביטול וזיכוי בגין העסקה ולאחר מכן תעביר את המידע לסולק, שיעבירה מצידו למנפיק כרטיס האשראי. המזמין יוכל לראות את הביטול בפועל בכרטיס האשראי בהתאם לנהלי המנפיק של כרטיס האשראי שלו. ככל שהמזמין חויב בעסקת תשלומים, הוא יזוכה באותו האופן, היינו בתדפיס האשראי יראה הלקוח מדי חודש חיוב וזיכוי בגין החיוב היחסי שתוכנן לאותו החודש.
 
שאלה: במידה וארצה לשלם בדולרים, לפי איזה שער החיוב נעשה?
תשובה: החיוב מתבצע לפי שער מכירה להעברות והמחאות שבו מוכר בנק בישראל מטבע חוץ, שהיה אחרון ביום העסקים שקדם למועד התשלום ,כפי שפורסם בעיתון בישראל.
 
שאלה: האם בכל בית מלון בחו"ל המזגנים פועלים 24 שעות ביממה?
תשובה: המזגנים לא בהכרח פועלים בכל המלונות במשך 24 שעות ביממה.
יש להדגיש כי בטורקיה, קפריסין ואי יוון מופעלים המזגים לשעות ספורות בהתאם למדיניות המלון. האחריות על מערכת מיזוג האויר/מזגן הינה על המלון / הספק בלבד.
 
שאלה: מתי אני מקבל את הכרטיסים?
תשובה: כרטיסי הטיסה נשלחים ללקוחות הדקה ה90 באמצעות הדואר האלקטרוני או הפקס. כרטיסים אלו נשלחים ללקוחות עד יום לפני הנסיעה. הסיבה שהם נשלחים במועד זה נובעת מתלותה של חברת הדקה ה90 בקבלת כרטיסי הטיסה מהספקים וחברות התעופה דרכם בוצעה ההזמנה. הללו שולחים את כרטיסי הטיסה סמוך מאוד למועד הטיסה לחברת הדקה ה90, ומכאן אנו מעבירים את החומר ללקוחותינו. לקוחות אשר לא קיבלו את החומר באמצעות הדואר האלקטרוני או הפקס, יכולים לקבלם בדלפק של הדקה ה90, הממוקמם בטרמינל 3 בקומה ה 2,הדלפק פועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.
 
שאלה: מה אם המלון המבוקש שלי לא נתן אישור?
תשובה: במקרה של אי קבלת אישור למלון שהוזמן, יוצעו ללקוח אלטרנטיבות נוספות, ברמה שונה או דומה. תתכן תוספת תשלום.
 
שאלה: האם אפשר לסרב להצעת מלון אלטרנטיבי (חלופה למלון המקורי שהוזמן)?
תשובה: מלון חלופי מוצע ללקוח במידה והמלון המקורי בהזמנתו לא יכול לקלוט את הזמנתו עקב רישום יתר או גמר מלאי החדרים (העומד לרשות הספק). אם הלקוח לא מעוניין לאשר את המלון החלופי שמוצע במקרה כזה, ניתן לבטל את ההזמנה כולה, מבלי שתחול על הלקוח חובת תשלום דמי ביטול, כאמור בתנאי האתר, ולקבל זיכוי מלא. הזיכוי האמור יבוצע באופן המפורט בהסכם ההזמנה
 
שאלה: מה לגבי מעבר בין מדינות שונות?
תשובה: הכניסה למדינות השונות הינה בהתאם לדרכון שברשות הנוסע ודין המדינה העשוי להשתנות מעת לעת. הטיפול בדרכון, אשרות כניסה וכיוצ"ב הינן באחריות הנוסע בלבד, והוא מצהיר בזאת כי ברשותו דרכון בתוקף למשך שישה (6) חודשים לכל הפחות מיום היציאה המתוכנן.
  
שאלה: מה צריך להיות תוקף הדרכון שלי?
תשובה: באחריות הלקוח להצטייד בדרכון תקף לשישה (6) חודשים לפחות מיום היציאה מהארץ.
 
שאלה: מה שעות היציאה ממלון בשבתות?
תשובה: שעת עזיבת חדרים בשבת עפ"י רוב היא 12:00 או 14:00 כאשר זה משתנה ממלון למלון.
 
שאלה: האם כול כרטיס טיסה הוא אלקטרוני?
תשובה: לא כל הכרטיסי טיסה הינם אלקטרוניים. ישנן עדיין מספר מצומצם של חברות תעופה שעדיין עובדות באמצעות כרטיסי טיסה ידניים.
 
שאלה: האם ניתן לקבל את כרטיסי הטיסה למייל?
תשובה: ניתן לקבל את הכרטיסים למייל רק כאשר הכרטיס הינו אלקטרוני.
 
שאלה: כמה זמן לפני הטיסה צריך להיות בשדה התעופה?
תשובה: באחריות הלקוח להגיע לשדה התעופה 3 שעות לפני מועד הטיסה.
 
שאלה: איפה אוספים את הכרטיסים?
תשובה: ברוב המקרים כרטיסי הטיסה והשוברים הנלווים לנסיעה נשלחים באמצעות הדואר האלקטרוני שנמסר ע"י הלקוח בעת ביצוע ההזמנה או באמצעות פקס. לקוח אשר לא הצליח לקבל את החומר הנדרש או להדפיסו, מתבקש לאספו בדלפק של הדקה ה90. איסוף הכרטיסים מתבצע בדלפקי הדקה ה-90 בטרמינל 3, קומה 2.
 
שאלה: האם יש מגבלות מסוימות לנשים בהריון?
תשובה: מובהר בזאת כי האחריות מכל היבט וסוג שהוא לנשים בהריון (בכל שבוע הריון שהוא) הטסות חלה עליהן בלבד. בכל מקרה לא תחול האחריות ו/או הנזק ו/או ההחמרה על חברה הדקה ה 90 ו/או מי מטעמה. מבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל מובהר בזאת, כי נשים הרות המחליטות לטוס על דעתן ואחריותן ולאחר שמובהר כי בכל טיסה לכל יעד ייתכן ותגרום פגיעה ו/או נזק לאישה ההרה ו/או לעובר הרי שנוסעת הרה עד שבוע 27 כולל , בחתימתה על טופס ההזמנה ו/או עם קבלת הכרטיסים ו/או ביצעו ההזמנה בחברת הדקה ה 90 משחררת את חברת הדקה ה 90 ו/או מי מטעמה מאחריות. בנוסף, ומבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל נוסעת הרה משבוע 28 עד 33 לא כולל, המחליטה לטוס, חייבת להביא עימה אישור רפואי באנגלית בו רשום שאין מניעה לטוס ואין כל חשש ללידה מוקדמת .
מובהר בזאת שלחברת הדקה ה 90 אין שליטה על קבלת האישור הרפואי ואישרור הטיסה לנוסעת ההרה על ידי המוביל.
 
שאלה: מה הן דרישות הביטוח הנסיעות?
תשובה: עליך לדאוג לביטוח מתאים, מקיף ונרחב לפי צרכייך, לרבות ביטוח אישי ומטען. הפוליסה המונפקת על ידנו מכסה ביטול במקרה של חו"ח מות קרוב משפחה מדרגה ראשונה, או אשפוז בבי"ח , במסגרת של עד 30 ימים לפני הנסיעה. לידיעתך, אין הביטוח מכסה כל מקרה של ביטול ההזמנה, ועליך לקרוא בעיון את תנאי הפוליסה שברשותך בעניין זה. לקבלת כל החזר שהוא, לרבות החזר דמי ביטול עליך לפנות ישירות לחברת הביטוח.
 
שאלה: מה לגבי שימוש בדרכון לא ישראלי?
תשובה: על פי הוראות משרד הפנים, נוסעים המחזיקים בדרכונים ישראלים או בתעודת מעבר ישראליות, חייבים לצאת בעזרתם מהארץ, גם אם ברשותם דרכון שאינו ישראלי.
 
 
שאלה: מה הדרישות לגבי מצב הדרכון שלי?
תשובה: באחריות הלקוח להצטייד בדרכון תקף לשישה (6) חודשים לפחות, מיום היציאה מהארץ, באשרות כניסה (ויזות) מתאימות וכן לציין בפני חברת הדקה ה-90 אם ברשותו דרכון שאינו ישראלי או תעודת מעבר ישראלית. הכניסה למדינות השונות הינה בהתאם לדרכון שברשות הנוסע ודין המדינה שעשוי להשתנות מעת לעת. הטיפול בדרכון, אשרות כניסה וכיוצ"ב - הם באחריות הנוסע בלבד, והוא מצהיר בזאת כי ברשותו דרכון בתוקף למשך שישה (6) חודשים לכל הפחות.
 
שאלה: מה הם התנאים בהזמנת רכב?
תשובה: באחריות השוכר לעדכן את חברת הדקה ה-90 אם גילו נמוך מ-25 שנים. כמו כן, על השוכר (הרשום בשובר) להצטייד בכרטיס אשראי בינ"ל, על-שמו, וברשיון נהיגה ישראלי ביחד עם רשיון בינ"ל, כשהם תקפים ופרטיהם זהים. חברת ההשכרה אינה מתחייבת לספק רכב מדגם מסויים, אלא מקבוצת רכבים מסויימת בלבד.
 
שאלה: מה לגבי הזמנת מושבים במטוס לתינוקות?
תשובה: תינוקות עד גיל שנתיים אינם זכאים למושב בטיסה, אלא יושבים על הוריהם או מלוויהם בטיסה. קיימת אפשרות בטיסות סדירות להזמין עריסה על בסיס מקום פנוי בלבד. הדקה ה90 איננה מתחייבת כי תינוקות ישבו בעריסה בטיסות.
 
שאלה: מהי המדיניות של הדקה ה-90 וחברות התעופה כאשר לקוח אינו מספיק להתייצב לטיסה שהזמין? (בטיסות בארץ)
תשובה: לקוח, שמאחר לטיסה, יחויב עבור הטיסה במלואה וייכנס לרשימת ההמתנה לטיסה הבאה. הדבר עלול להיות כרוך בתשלום נוסף.
 
שאלה: מתי על הלקוח להתייצב להזמנה לטיסה פנים ארצית?
תשובה: באחריות הלקוח להתייצב כשעה לפני מועד ההמראה בטרמינל 1 בנתב"ג, או בשדה התעופה בשדה דב (לפי היעד שהוזמן על-ידו, אלא אם צוין אחרת), מצויד בתעודת זהות.
 
שאלה: האם יש התייחסות לבקשות כמו : חדרים צמודים, קומה נמוכה / גבוהה,  חדר פונה לים/בריכה?
תשובה: בקשות מסוג זה מצויינות בהזמנת הלקוח ומועברות למלון - והן מתקיימות לפי שיקול דעתו של המלון.
 
שאלה: האם אני צריך להגיע עם שובר של המלון / אטרקציה?
תשובה: על-מנת לקבל את השירות המוזמן בארץ , מספיקה תעודת זהות של בעל ההזמנה.
על מנת לקבל את שירות המוזמן בחו"ל, יש צורך בשובר שאנו שולחים יחד עם כרטיסי הטיסה במייל. בהזמנות המתבצעות ברגע האחרון, פחות מיום לפני הטיסה המיועדת, מסירת השוברים וכרטיסי הטיסה יהיו בדלפק של הדקה ה90, הממוקם בטרמינל 3 בקומה ה 2.
 
שאלה: האם יש אפשרות לעזיבה מאוחרת בשבת / מוצ"ש?
תשובה: שעת עזיבת חדרים בשבת עפ"י רוב היא 12:00 או 14:00, משתנה ממלון למלון. בקשות לעזיבה מאוחרת ניתן לאשר רק מול הקבלה במלון. בחלק מבתי המלון מאשרים עזיבה מאוחרת ע"י תשלום נוסף במידת האפשר וע"ב מקום פנוי.
 
שאלה: האם יש צורך לאשר את הטיסה בחזרה לארץ? וכיצד עושים זאת?
תשובה: בטיסות שכר באחריות הלקוח לאשר את הטיסה בחזור. על גבי הכרטיס מופיע מספר טלפון המאפשר אישור של הטיסה מול חברת התעופה. לעיתים עונה מענה קולי המוסר את שעות ההמראה, ולעיתים עונה מענה אנושי, שמוסר את הזמנים ומאשר את הטיסה חזור. בטיסות סדירות - אין צורך לאשר את טיסת החזור. במידה וצצה בעיה כלשהי - ניתן ליצור קשר עם שירות הלקוחות של הדקה ה-90 במספר 9090*.
 
שאלה: האם זמני טיסות עלולים להשתנות?
תשובה: בטיסות שכר: זמני טיסות שכר עלולים להשתנות, בהתאם לשיקולים ולהחלטות  של חברת התעופה עד כ- 12 שעות מזמני הטיסה המקוריים. השינויים עשויים להשתנות כתוצאה ממגוון סיבות: איחור במטוס  שאמור לנחות כדי לקחת נוסעים ליעדם, העדפת זמני המראה של טיסות סדירות על פני טיסות שכר ע"י רשות שדות התעופה, תקלות במטוסים וכו'. בטיסות סדירות: בדר"כ אין שינויים בזמני ההמראה, אלא במקרים חריגים הנובעים על פי רוב מתקלות של חברות התעופה.
 
שאלה: במידה ושעות ההמראה והנחיתה אינן סמוכות לשעות קבלת החדרים, האם ניתן לקבל את החדרים מוקדם יותר, או לחילופין לפנותם בהתאם?
תשובה: לא, הנהלת המלון מחליטה לפי שיקול דעתה האם לאפשר לקבל את החדרים בשעה שאיננה תואמת את השעה  המקובלת בעולם לקבלת החדרים, או לעזיבתם. במידה ולא תינתן אפשרות כזו מבחינת המלון - ניתן לשים את המזוודות בחדר לאיכסון.
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לדקה התשעים בע"מ. סימן מסחר רשום.

TripAdvisor