טיסה בטוחה עם ילדים

מוגש באדיבות ארגון בטרם


אנחנו משקיעים זמן בבחירת יעד הטיסה, בוחרים מלון, מתכננים מסלולים, מתרגשים לקראת החופשה המתקרבת, אבל יש נושא שלא זוכה למספיק תשומת לב: מושב הבטיחות לתינוק בטיסה.
חשוב לדעת כי מדיניות הטיסה לתינוקות וילדים צעירים אינה אחידה בין כל חברות התעופה. מרבית חברות התעופה אינה מחייבות רכישת כרטיס טיסה נפרד לתינוק עד גיל שנתיים. עם זאת, המלצת ארגון בטרם לבטיחות ילדים היא לא לחסוך דווקא בנושא הזה.
חיבוק של הורה הוא דבר נהדר, אך אינו מהווה תחליף למושב בטיחות עבור התינוק. דווקא כיסי האוויר, שיכולים להפתיע גם במהלך טיסה בשמיים בהירים, מהווים סכנה עיקרית לתינוק, מכיוון שתנודות המטוס עלולות לגרום לו ליפול מידי ההורה ולהיפגע.
 
אז איך בוחרים מושב בטיחות מתאים למטוס?
  • חלק מחברות התעופה מספקות מושבי בטיחות מותאמים לתינוקות. יש לברר מראש מהם הנהלים של חברת התעופה בה אתם טסים.
  • ניתן להשתמש במושב בטיחות לרכב, בתנאי שרכשתם כרטיס טיסה לילד ווידאתם שמושב הבטיחות שלכם מתאים להרכבה על מושב המטוס. תאמו את הנושא מראש מול חברת התעופה.
  • את מושב הבטיחות יש להתקין במושב הסמוך לחלון ורחוק מיציאת החירום, בכדי שלא יחסום את המעבר במקרה חירום.
  • loop belt היא חגורה המיועדת לפעוטות ומתחברת לחגורת הבטיחות הרגילה של מושב המטוס. בררו אם חברת התעופה בה בחרתם מציעה שימוש בחגורה זו.
  • גם אם לא רכשתם מושב במטוס עבור הילד, מומלץ לקחת למטוס מושב בטיחות כך שבמידה ומתפנה מקום תוכלו להתקינו, בתיאום עם צוות האוויר. רצוי לבדוק מראש את מדיניות חברת התעופה בנוגע להתקנת מושבי בטיחות.
  • כדאי לדעת: הנחיות השימוש במושב בטיחות במטוס, שונות מאלו שברכב:
- לילדים במשקל עד 10 ק"ג יש להתקין מושב נגד כיוון הטיסה.
- לילדים במשקלים 20-10 ק"ג יש להתקין מושב עם פנים לכיוון הטיסה או מושב בטיחות מותאם לילדים בעל חגורות.
כל הזכויות שמורות לדקה התשעים בע"מ. סימן מסחר רשום.

TripAdvisor